טיפול בפדיקור רפואי

פדיקור רפואי

אמנם הפדיקור מיועד ביסודו לטיפוח כפות הרגליים, אך למעשה הוא מניב רווח כפול ומכופל כיוון שהוא הוכח ככזה שגם מסייע למערכת הרפואית של הגוף ומטפל במגוון תופעות בריאותיות שבאות לידי ביטוי בסימפטומים בכף הרגל. כל מה שרציתם לדעת על פדיקור מקצועי ולא היה לכם את מי לשאול, כעת במאמר המקצועי שלפניכם.

קצת על פדיקור

כמו כל תחום בגוף שזוכה לנישה טיפולית ומטפחת בפני עצמו, גם תחום כפות הרגליים ידוע ככזה שמקבל טיפוח ייחודי בדמות פדיקור, אשר אחראי על טיפוח כף הרגל. סודות הפדיקור הם עם היסטוריה רחבת היקף וזו הסיבה שהם מוכיחים את עצמם בכל פעם מחדש כיעילים ומסייעים לכף הרגל, אבל לא רק לה הם עוזרים, אלא גם לפן הרפואי שקשור בכף הרגל.

ההבדל בין פדיקור רגיל לפדיקור רפואי

רבים מתבלבלים ובטוחים כי כל מי שמעניק טיפול בפדיקור, מעניק גם שירותים בתחום הרפואי של הפדיקור, אך למעשה אין הדבר כך. הפדיקור הפרא רפואי הוא תחום ונישה בפני עצמה בתוך עולם הפדיקור, והוא למעשה מגייס את תחום טיפוח הרגל לצורך ריפוי ושמירה על איכות חיים כאשר גם שגרת הטיפוח נכללת בהליך הרפואי המועיל.

הסמכה רפואית בפדיקור רפואי

פדיקור רפואי הוא תחום לכל דבר מעולם הרפואה, ולכן על המטפלים בפדיקור רפואי להיות בעלי הסמכה בתחום עם תעודה המאשרת את לימודיהם כמו גם הסמכתם. ההסמכה מאשרת שאכן והמטפלים בפדיקור הרפואי הם בעלי הידע הנדרש והכלים המוכחים מעולם הרפואה ולכן יש להם את היכולת לטפל ואף לפתור את הבעיות הרפואיות שמאפיינות את כף הרגל, בצורה בטוחה ויעילה שתאפשר איכות חיים מתמשכת.

באילו תופעות רפואיות מטפל הפדיקור הרפואי?

הפדיקור הרפואי מטפל במגוון רחב של בעיות רפואיות שבאות לידי ביטוי בכף הרגל. בין הבעיות הנפוצות שפדיקור רפואי מטפל בהן, ניתן למצוא:  פטרת הציפורן, אקזמה, עור סדוק ויבש וציפורן חודרנית, כאשר גם במקרים של רגל סוכרתית הפדיקור הרפואי יכול להועיל רבות ולתרום לבריאות הסובל מן התסמינים שמשפיעים על הרגל.

מהו השלב הראשון והמכריע בפדיקור רפואי?

כדי שהפדיקור אכן יטפל בבעיות הרפואיות הקיימות, חלה החובה של אבחון כף הרגל בהתאם לתסמינים השונים. האבחון הוא השלב הראשון בכל התהליך של הפדיקור הרפואי והוא חשוב וקריטי לכל תהליך הטיפול. על פי האבחון מתקבלת האינדיקציה לבעיות השונות שמאפיינות את כף הרגל, החל מאקזמה ועד לציפורן חודרנית או רגל סוכרתית.

חשיבות האבחון בפדיקור רפואי

האבחון בפדיקור רפואי מהווה את הבסיס לכל הטיפול, כיוון שעל פי הבעיות שמוצפות בו, ניתן להתאים גם את סוג הטיפול הנכון. לכן, פעמים רבות, הפגישה הראשונה תתמקד רק באבחון על מנת להגיע לדיוק מקסימלי, שמאפשר יצירת תוכנית עבודה של הליך טיפול נכון, שמטפל במיקוד וביעילות בבעיות שנמצאו בצורה שמובילה לריפוי מקסימלי התורם לאיכות החיים של המטופל או המטופלת.

אז קיבלתם אבחון, מה השלב הבא?

השלב הבא שלאחר האבחון, הוא יצירת תוכנית פעולה שכוללת בתוכה את כל החומרים ודרכי הטיפול, לצורך ריפוי התסמינים שנמצאו. כיוון שמדובר בתחום פרא רפואי לכל דבר, הדיאגנוזה שהתקבלה באבחון, משפיעה רבות על דרכי הטיפול, האורך שלו והחומרים שיידרשו לצורך הפדיקור הרפואי כך שהוא ישיג את מטרתו ויוביל לריפוי משמעותי.

על רפואת המניעה שמעתם?

פעמים רבות, הטיפול בפדיקור רפואי, נועד לשלב המקדים של המחלה או הבעיה הרפואית. הרפואה המונעת מאמינה, כי לא צריך להגיע לידי סבל מעיק, אם ניתן למנוע אותו מראש, וגם הפדיקור הרפואי דוגל באותה השיטה. מסיבה זו, באבחון הרפואי נלקחים בחשבון גם אופנים מניעתיים של בעיות רפואיות שונות בכף הרגל, מה שמאפשר טיפול שימנע בעיות עתידיות ויאפשר לכם לחיות ללא כאבים או תופעות מציקות על ידי הטיפול המונע.

על מה חשוב עד קריטי להקפיד בתהליך הפדיקור הרפואי

אחת הנקודות החשובות עליה יש לשים דגש בעת הטיפול בפדיקור רפואי, הוא נושא ההיגיינה והסטריליות שנוגעים באופן מהותי לבריאות כף הרגל. מסיבה זו, על כל המכשירים להיות מעוקרים בין מטופל למטופל, כאשר בנוסף מטפלי הפדיקור יחבשו כפפות ויקפידו על כמה שיותר מרחב סטרילי שמשמעותי לבריאות הכללית בכלל, ובריאות כף הרגל בפרט.

הקשר בין פדיקור רפואי לבין הרופא המטפל

במקרה בו מדובר בתופעות רפואיות קשות או מורכבות, לאורך כל הדרך יעמדו המטפלים בפדיקור רפואי בקשר עם הרופא המטפל, על מנת לבחון גם את מהות התסמינים וגם את שלבי השיפור שלהם. לעיתים הקשר יתבצע בעזרת המטופל אך בכל מקרה יש לו תרומה רבה לרפואה הכללית של כף הרגל באופן יסודי, איכותי וכזה שיחזיק לטווח הרחוק.

פדיקור רפואי לכל הגילאים

חשוב לדעת כי לא רק בני נוער ומבוגרים נדרשים לפדיקור רפואי, אלא לעיתים אף ילדים ואפילו תינוקות אשר סובלים מתופעות שונות, כמו: פטרת ציפורניים, ציפורן חודרנית, אקזמה של העור ומגוון תופעות אשר מחייבות טיפול פרא רפואי שיקל על התופעות ויאפשר בריאות איתנה לסובל מהן.

לסיכום

כעת גם אתם יודעים מהם ההבדלים בין פדיקור רגיל לפדיקור רפואי, ומהן היתרונות שהפדיקור הרפואי טומן בתוכו. בנוסף, גם אתם יודעים לברר טרם הטיפול האם המטפלים בפדיקור הרפואי הם בעלי הסמכה נדרשת ובאילו תופעות רפואיות שקשורות לכף הרגל הם יכולים לטפל או אפילו להעניק מניעה על מנת למנוע ממכם סבל מיותר.

Write a comment

דילוג לתוכן